SOMA MYO 2017 MEZUNİYET

SOMA MYO’DA MUHTEŞEM MEZUNİYET 

Soma Meslek Yüksekokulu 22. Dönem Mezuniyet Töreni ile 355 mezunu hayata uğurlandı. Yüksekokul bahçesinde düzenlenen törene Soma Kaymakamı Vekili Kırkağaç Kaymakamı Cengizhan YILMAZ, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Birol KOVANCILAR, Soma Belediye Başkanı Hasan ERGENE, Kırkağaç 6.Jandarma Komando Er Eğitim Alay Komutanı  J. Kıd. Albay Eyüp Sabri KİRİŞÇİ, Garnizon Komutanı Per.Ütğm. İlker YAĞDIRAN, TEİAŞ İşletme Müdürü Hayrullah SARAÇ, Soma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hakan IŞIK, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, aileler, akademik ve idari personelimiz katıldı. Mezun öğrencilerin, mezuniyet geçişi sonrası Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başlayan mezuniyet töreninde,

Yüksekokul Birincisi Betül Yılmaz yaptığı konuşmada, " Her daim daha yenilikçi, daha bilinçli, daha ilkeli ve Yüce Atatürk'ün ışığında daha aydınlık yarınlar için tüm gücümüzü ortaya koyup çalışacağız. Sizleri utandırmayacağız. Her daim bir adım önde olup gerimizde kalanlara yardım edeceğiz. Hiç kuşkunuz olmasın ki gençliğimizin hakkını sonuna kadar vereceğiz. Biz yeni mezunlar olarak mensubu olduğumuz ve her zaman gururla etiketini taşıyacağımız Manisa Celal Bayar Üniversitesinde bu kültürü aldık. Bize bu ruhu kısa sürede veren başta üniversitemiz rektörü  Profesör Doktor Sayın Ahmet Kemal ÇELEBİ‘ye, Yüksekokul Müdürümüz  Sayın Ayla TEKİN hocama ve tüm hocalarımıza, arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Soma Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ayla TEKİN, " Bu Gün Burada 355 öğrencimizi mezun etmenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Hedefimiz, Üniversitemizi Bilimde eğitimde ve topluma katkıda uluslararası tanınırlığı olan, tercih edilen bir eğitim kurumu haline getirerek, Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyetimizin temel ilkelerine bağlı, büyük Türkiye'ye sağlıklı ve umutla bakabilen; Yenilikçi, girişimci, çevreye ve insana saygılı bireyler yetiştirmektir. Öğrenci odaklı bir üniversite olarak bu hedefler doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu süreçte bizlere önderlik eden ve sürekli destek olan Rektörümüz Profesör Doktor Sayın Ahmet Kemal ÇELEBİ başta olmak üzere Soma Meslek Yüksekokulunun, bu günlere gelmesinde emeği olanlara,  Üniversitemiz adına, Yüksekokulumuz adına, teşekkür ederim.

Sevgili mezunlarımız, Unutmayınız biz Manisa Celal Bayar Üniversiteliyiz.  Tüm Türkiye Cumhuriyeti Üniversiteleri gibi, ülkesine sevdalı, ışığını Atatürk ten, ivmesini öğrencisinden alan,  bilimde evrensel eğitimde modern bir üniversiteyiz. Bu nedenle sizlerle güçlüyüz ve sizlerle gururluyuz. Mutluluk, sağlık ve başarı dileklerim sizlerle. Diplomalarınız umutlarınıza yol olsun, yolunuz açık olsun. " dedi.

Soma Belediye Başkanı Hasan ERGENE; “ Soma Meslek Yüksek Okulumuzun 22. dönem mezunlarını veriyoruz. Meslek Yüksekokulumuz Soma ile bütünleşmiştir. Soma için önemli kurumlardan biri. Okulumuzun faaliyetlerini her alanda desteklemeye gayret ediyoruz. Meslek yüksekokulunun kat ettiği mesafeyi yaşayan bir kişi olarak tüm katkı sağlayanlara teşekkür ediyorum. Okulumuzun başarıları şehrimiz için gurur vesilesidir. Öğrenci sayılarımız da bugün 2 binlerin üzerinde. Ülkemizin her  köşesinden eğitim almak için gençler şehrimize geldi. Ben bugün mezun olan kardeşlerimize Soma'yı unutmamalarını diliyorum. Kendilerine başarılar diliyorum." Dedi

Rektör Yardımcımız Prof. Dr.Birol Kovancılar “Ülkemizin sosyal, ekonomik ve kültürel gelişmesine katkı sağlayacak kalifiye iş gücünün geliştirilmesi açısından üniversitelere büyük iş düşmektedir. Bu doğrultuda Manisa CBÜ 14 fakülte 2 yüksekokul ve 15 meslek yüksekokulu 55000 öğrencisi ile Bölgenin en büyük üniversitelerinden birisidir. Bu çatı içerisinde Soma MYO en başarılı Meslek Yüksekokullarından birisidir. Son iki yılda ulusal uluslararası yarışmalardaki başarısı ile bizim medarı iftarımızdır. Tüm öğrencilerimiz tebrik ediyorum. Hepimizin gururu oldunuz. Çok değerli soma protokolü göstermiş olduğunuz misafirperverlik için de çok teşekkür ederim. Sayın Belediye Başkanım bu gençler Somayı unutmayacak hepimiz somanın yanında ve arkasında olacağız. Her zaman Soma için desteğimiz tamdır. Sevgili mezunlar kendiniz güvenin, bilginizi yüreğinizi ve yeteneklerinizi insanlarla paylaşmaktan asla çekinmeyin yolunuz daima açık olsun. Dedi.

Kırkağaç Kaymakamı Sayın Cengizhan Yılmaz yaptığı konuşmasında, “Sevgili mezunlarımız, diğer bireylerden, yaşıtlarınızdan farklı kılacak olan şey aldığınız eğitim ve bu eğitimin niteliğidir. Daha önceki konuşmalardan ve sunucu arkadaşları sunumundan hissettiğim kadarıyla sizlerin bu günden itibaren kendi dönem arkadaşlarınızdan bir adım daha önde olduğunuzdur. Gelecek Türkiye’sini bugünkü mezun olacak arkadaşlarımızın inşa edeceğini bilincinde olarak, tüm mezunlarımızı tebrik ediyor bundan sonraki yaşamlarında başarı, huzur ve mutluluğun eksik olmamasını diliyorum.” Dedi.

Soma Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin sunduğu müzik dinletisi ve dans gösteriminden sonra eski mezunlardan Eren Erdoğan yaptığı konuşmasında “ Ben 2009-2011 yılları arasında bu Müstesna okulun Maden Teknolojisi bölümünde öğrenim görmüş şanslı insanlardan biriyim. Ailemin ve hocalarımın yönlendirmesiyle Niğde Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği bölümünü kazandım. Arkadaşlar bu okulun kıymetini gittiğiniz her yerde, girdiğiniz her ortamda bilgi ve birikimlerinizin farkına vardıkça daha iyi anlayacaksınız. Soma Meslek Yüksek Okulundan, aldığım kaliteli eğitim, birikim ve özgüvenle, üç yılda bitirmem gereken Niğde Üniversitesi Mühendislik Fakültesini, iki buçuk yılda bitirmenin gururunu yaşadım. Şuan 200 kişi çalışanı olan özel bir şirkette 3 vardiya amiri olarak görev yapmaktayım.

Arkadaşlar bu okulumuzda okurken zorlandığım kadar Mühendislik Fakültesinde zorlanmadım. Çünkü Soma Meslek yüksekokulu ihtiyacım olan bilgi, birikim ve özgüveni vermişti. Manisa Celal Bayarlı olmak ayrıcalıktır ama Soma Meslek Yüksekokullu olmak çok daha ayrıcalıktır. Onun için kararlı olun, inanın, çalışın gerisi zaten geliyor.

Sözlerimi fazla uzatmak istemiyorum, beni davet ederek onurlandıran, tüm öğrencilerini Anne şefkatiyle kucaklayan Okul Müdiremiz Ayla Hocama, disiplinli ve kararlı tavırlarıyla bizleri yönlendiren Fırat hocama, özverili katkılarıyla desteklerini esirgemeyen Erkan ve Aydemir hocama ve diğer hocalarıma da, başarılarım için dua ve desteklerini esirgemeyen canım aileme bir kez daha teşekkür ediyorum. Mezuniyetleriniz hayırlı ve uğurlu olsun. Hepinizi saygı ile selamlıyorum. Teşekkür ederim.” dedi.

Ardından, yüksekokul birincisi Betül YILMAZ, ikincisi Anıl YASANKUL, üçüncüleri Sümeyra ÖZKAN ve   Halil İbrahim KARAKELLE    ve program bazında dereceye giren öğrencilere başarı belgeleri ve ödülleri takdim edildi.

Tören, mezun öğrenciler için gökyüzüne dilek balonları bırakılması, tekniker andının okunması ve havai fişek gösterileri eşliğinde mezuniyetin simgesi olan keplerin havaya fırlatılması ile sona erdi.

Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik