Robot-sm 2017

SOMA MYO GÖTEBORG’DA ROBOT-SM 2017 YARIŞMASINDA FREESTYLE KATEGORİSİNDE 3. ÇİZGİ İZLEYEN KATEGORİSİNDE 3. OLARAK YARIŞMADAN İKİ ÖDÜLLE DÖNDÜ

 

Robot - SM 2017 yarışması 13 Mayıs 2017 tarihinde İsveç’in Göteborg şehrinde Chalmers Üniversitesinde gerçekleştirildi. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Soma Meslek Yüksekokulu takımı yarışmada iki ayrı kategoride de 3. Oldular.

 

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Soma Meslek Yüksekokulu takımı ''Göteborg daki Uluslararası yarışmaya, 6 öğrenci (Ayberk Kerim Çokal, Cihat Yıldırım, Kamil Can Barın, Ulaş Cevizci, Ercüment Alparslan, Yakup Turkan) ve 2 öğretim elemanından oluşan bir ekiple katıldı.

 

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Soma Meslek Yüksekokulu Robot Ekibi yarışmada Freestyle kategorisinde “RC Mobile Gas Detection Robot” isimli robotları ile 3. ve Çizgi İzleyen kategorisinde de 3. Olarak katılmış oldukları iki kategoride de iki ödülle dönerek ilçemiz ve üniversitemiz adına haklı bir gurur yaşattı.

 

Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç.Dr. Ayla Tekin, “Öğrencilerimizi bu tür etkinlikler, yarışmalar için sürekli teşvik eden Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Kemal Çelebi’ye maddi manevi tüm destekleri için çok teşekkür ederiz. Yarışma ekibimizi de göstermiş oldukları başarıdan dolayı kutlarım.” dedi.

Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik